Czy tradycyjny wyjazd we dwoje może być wystarczający dla par, które mają ze sobą kilkanaście lat stażu? Czy można pomyśleć kreatywnie i zorganizować nietypową randkę? Otóż tak, przedstawiam 5 nietypowych pomysłów na spędzenie czasu we dwoje na Kaszubach. Odwiedź ten niezwykły region i ciesz się chwilami we dwoje! Kaszuby na randkę.

W dworskim stylu

Zapierając dech w piersiach, wbiegłam na teren Dworu Wybickich w Sikorzynie. Było to, jak przeniesienie się w czasie do XVIII wiecznej Polski, gdzie nawet w samej koszuli, wyobraźnia potrafiła zdziałać cuda. Od razu poczułam się jak Zosia z „Pana Tadeusza”, która czekała na swoją pierwszą miłość. Samo miejsce jest niesamowite i można tu w bardzo różny sposób spędzić czas we dwoje. Wyjechać na romantyczny weekend we dwoje, przespacerować się po parku i skosztować domowe ciasto w herbaciarni. Oprócz tego można, również przyjechać na koncert lub zorganizować pamiątkową sesję zdjęciową w pięknych okolicznościach przyrody.

Słyszałeś o >>> Kaszubach nieoczywistych

Szlakiem malowniczych młynów

Młyny wodne mają w sobie coś malowniczego, szum wody, zapach drewna i to położenie; a ich urok i dusza są niezapomniane. Stare drewniane budynki są pełne magii, a ich urok jest niepowtarzalny. Niezależnie od tego, jak obecnie wyglądają, każdy z nich ma swoją niezwykłą historię do opowiedzenia. Mnie najbardziej urzekły młyny kaszubskich Zaborów położone w miejscowości: Dywan, Kaszuba i Hamer Młyn. Tak Kaszuby na randkę.

Po hrabiowsku

Kamerdyner film o przepięknej miłości przenosi nas do czasów pruskich hrabiów na kaszubską Nordę. Pokazuje nam bogactwo pruskiej arystokracji i piękno pałaców oraz otaczającej ich przyrody. Randka szlakiem XIX-wiecznych pałacyków zakończona, śniadaniem w jednym z nich, może odświeżyć nie jeden pełnoletni związek. Polecam Pałac Ciekocinko, Kłanino czy Zamek Rzucewo.

Poznaj >>> Szlak dworów i pałaców Północnych Kaszub

Nowocześnie

A może by tak pójść nieszablonowo i zabrać drugą połówkę na miasto? Mam i na ten pomysł rozwiązanie, jest nim Gdańskie Muzeum DeJaVu, gdzie nic nie wygląda tak, jak jest naprawdę, bo wszystko to iluzja. Kolejnym interesującym miejscem jest Muzeum bursztynu kaszubskiego kamienia miłości. Poznamy jego historię, a na samym końcu możemy zakupić pamiątkową biżuterię z nim w roli głównej.

W góry nad morzem

Romantyczny pobyt w domku u podnóża gór na Kaszubach, z widokami na jezioro i wzgórza szymbarskie, trzaskającym w kominku drewnem oraz licznymi atrakcjami okolicy, jak punkty widokowe Drogi Kaszubskiej, to doskonały wybór dla par szukających relaksu i odpoczynku oraz świętego spokoju. Randka w stylu slow, gwarantowana. 

Słyszałeś o >>> Drodze Kaszubskiej, szlaku krajobrazowym dla zmotoryzowanych


Więcej inspiracji znajdziecie w moim wpisie Kaszuby szlakiem czterech krain.